REKLAMA

Vieme, že ste sem zavítali kvôli domácej maske na akné, ku ktorej sa samozrejme aj dostanete, a to nie k jednej, resp. k receptom na ne, no chceli by sme ťažkosť s aknóznou pokožkou obsiahnuť zo začiatku komplexnejšie. Tak len pár podstatných slov na úvod. Problémom s pokožkou, či už ide o extrémne suchú, citlivú alebo mastnú pleť, venujeme u nás na webe dostatok pozornosti. A je zrejmé, že riešením kožných problémov nemôže byť len vonkajšia starostlivosť, ale aj zistenie pravej podstaty tohto zlého stavu.

Pod akné sa môže podpisovať napríklad aj to, že organizmus nie je v najlepšom zdravotnom stave. Napríklad ho napadol helikobakter, má nevyhovujúcu hladinu hormónov alebo je zaťažený konkrétny orgán. Okrem odstránenia vnútornej príčiny, šetrného detoxu a kvalitnej vnútornej výživy je však dobré poznať top účinné látky efektívne pri starostlivosti o problematickú pokožku. Samozrejme, že v kontexte komplexnej starostlivosti dokáže pomôcť aj domáca maska na akné.

Chcete svoj detox podporiť prírodnou formou? Pocítiť novú energiu, urobiť krok vpred pre svoju pečeň? Odbremeniť organizmus od toxínov? DetoxActive je v tomto ideálnym doplnkom výživy. Prepája zelené super potraviny, ako je SPIRULINA, ZELENÝ JAČMEŇ, MLADÁ PŠENICA a CHLORELLA s extraktmi ďalších účinných zložiek, ako je ACAI, MAQUI BERRY, ALOE VERA a PESTREC MARIÁNSKY. To je TOP zloženie pre zdravšie telo nielen v rámci krátkodobých detoxov!

Akné je špecifickou kožnou chorobou, s ktorou je v prvom rade najlepšie obrátiť sa na pomoc dermatológa. Určite však padne vhod a kožné ťažkosti zmierni, prípadne vhodnú liečbu doplní aj pleťová maska na akné či iné kvalitné kozmetické produkty určené na tento problém. Poradíme vám, čo reálne pomáha.

V nasledujúcich riadkoch zistíte, ako si vyrobiť účinnú domácu masku na akné a tiež to, ktoré prírodné ingrediencie sú pre problematickú aknóznu pokožku tými najlepšími.

TOP maska na vyrážky s ružovou vodou

Ružová voda je v kozmetike hotový poklad. Okrem toho, že sa používa na tonizovanie a výživu povädnutej pokožky, regeneruje citlivú a suchú pokožku, rovnako pôsobí blahodarne na kožu postihnutú ekzémom, dermatitídou, no a k tomu má vynikajúce účinky aj na vyrážky, a to vďaka protizápalovým a antibakteriálnym vlastnostiam.

Takže okrem prestriekania tváre ružovou vodou po jej dôkladnom vyčistení a pred aplikáciou krému, môžete ružovú vodu pridať v podstate do akejkoľvek domácej masky. 

Ideálne je ružovú vodu kombinovať s bylinkami či napríklad s liečivými ílmi. Vždy sa oplatí kombinovať ingrediencie riešiace konkrétny problém danej pleti, pričom ružová voda ulahodí každému typu pokožky a je tak skvelým základom domácej kozmetiky ako takej. 

Odporúčame: Blahodarná kozmetika s výťažkami ruže

maska na akné domáca s ružovou vodou

Na nasledujúcu čistiacu masku budete okrem ružovej vody potrebovať aj aspirín, med a jogurt. Je všeobecne známe, že na pokožku s akné je skvelá kyselina salicylová obsiahnutá nielen v kozmetike určenej na vyrážky, ale aj v obyčajnom aspiríne. Okrem pupáčikov pomáha kyselina salicylová zabojovať aj proti usadeným nečistotám v póroch pokožky. Takže masku pokojne aplikujte nielen vyslovene na vyrážky, ale aj na kožu uhrovitú, hĺbkovo znečistenú.

Zaujme ťa: Hnevá ťa mastná pleť s rozšírenými pórmi? Tieto recepty zaiste oceníš

REKLAMA

Postup je jednoduchý. Do zhruba polievkovej lyžice jogurtu vmiešajte lyžičku medu a prilejte trochu ružovej vody, v ktorej ste predtým zamiešali prášok z troch až štyroch rozdrvených aspirínov. Množstvo prispôsobte hustote masky, aby vám nestekala po tvári. Po chvíľke pôsobenia, zhruba 10 až 15 minútach túto účinnú domácu masku na akné a čierne bodky z pleti zmyte vlažnou vodou.

Bylinková domáca maska na akné zo slezu

Slez je naozaj multifunkčnou bylinkou pre zdravie a krásu. Okrem toho dodáva napríklad sirupom či čajom krásnu farbu. Využite jeho blahodarné účinky aj na akné. Využiť môžete čerstvú, ale prípadne aj sušenú bylinku slezu. Stačí, keď listy aj kvety dobre pomixujete na kašu, necháte chvíľku akoby zoslizovatieť (táto maska má vďaka slezu špecifickú konzistenciu) a aplikujete na zapálené miesto. Nechajte pôsobiť zo 10 minút a zmyte. Zmiernenie začervenania a zlepšenie stavu pokožky by ste mali pozorovať okamžite.

Jednoduchá maska z aloe vera na akné 

Nasledujúci recept je naozaj jednoduchý a efektívny. Pozostáva len z dvoch ingrediencií. Postačí vám upokojujúco, hydratačne i antibakteriálne pôsobiaci aloe vera gél a k tomu Tea Tree olejček ideálny proti zápalom.

Zmiešajte 1 lyžicu aloe vera gélu s kvapkou Tea Tree oleja a aplikujte na vyčistenú pleť. Túto masku na akné používajte predovšetkým lokálne, teda priamo na oblasti pokožky postihnuté akné a nechajte pôsobiť zhruba 10 minút. Potom zmyte vlažnou vodou a ošetrite vyhovujúcim krémom. 

Určite si pozri: Zázračné účinky aloe vera využiješ týmito všetkými spôsobmi

aloe maska na akné
Kúpiť si môžete dokonca aj aloe vera gél priamo s prídavkom Tea Tree oleja (aj iných prospešných látok) a máte o starosť menej. Je to výborný multifunkčný produkt, ktorý využijete aj na ošetrenie miest po uštipnutí hmyzom, na upokojenie spálenej pokožky či na zmiernenie bolestí svalov a kĺbov. A dokonca ho nemusíte z pleti ani umývať.

Domáca maska na akné s bazalkou a ovsenými vločkami

Ďalšou vhodnou protizápalovou a antibakteriálnou bylinkou do domácej masky na akné je bazalka. Keď k nej pridáte ovsené vločky s výrazným upokojujúcim a harmonizujúcim efektom na pokožku a navyše obsahujúce i zinok, ktorý si tento stav pleti priam vyžaduje, máte adepta na top domácu protivyrážkovú masku.

Neprehliadni: Táto kozmetika na akné by ti nemala ujsť

Pripravte si silný zápar z bazalky. To znamená, že na deci vody využijete zhruba dve polievkové lyžice sušenej bazalky, čerstvej stačí i menej. Po 10 minútovom lúhovaní preceďte. Potrebovať budete tiež zo dve lyžice ovsených vločiek, ktoré treba najemno rozmixovať. Následne obe zložky zmiešajte tak, aby vznikla nie príliš riedka, ale ani príliš hustá kašička. Namleté vločky postupne prisýpajte do tekutiny za stáleho miešania, aby ste odhadli správnu konzistenciu. Po rovnomernej aplikácii na pokožku s vyrážkami nechajte pôsobiť 10 – 15 minút. Pleť následne opláchnite, osušte a ošetrite krémom.

Vyrobte si liečivú nechtíkovú masku

Nasledujúca bylinková domáca maska na akné je tiež na výrobu o čosi náročnejšia, ale výsledok určite stojí za to. Nechtík lekársky je mimoriadne obľúbenou protizápalovou a regeneračnou ingredienciou kozmetiky určenej na aknóznu pokožku.

Aj vaša domáca maska na akné by mohla obsahovať túto liečivú bylinku, pokiaľ máte k dispozícii jej nasušené lupienky alebo nechtíkový olej. Okrem hrste nasušených lupienkov nechtíka alebo alternatívne 5 – 7  kvapiek nechtíkového oleja budete potrebovať jednu lyžicu tvarohu, lyžicu droždia a polovicu lyžice medu. 

Neprehliadni: Vieš, na čo je dobrý brezový decht? 

nechtíková maska na akné

Mimochodom, masky s medom i droždím v rôznych variáciách sú pre mastnú a aknóznu pleť top zložkami. Stačí zmiešať trošku kvasníc s kvapkou čajovníkového oleja a kvapkou medu a vytvoriť pastičku, ktorá sa pred spánkom aplikuje lokálne na pupáčiky. Pre viac domáceho experimentovania si prečítajte, ako si vyrobiť masku z droždia nielen na akné. 

Ale poďme späť k nechtíkovej maske proti vyrážkam. Všetky vyššie spomínané ingrediencie vymiešajte do masky dobre rozotierateľnej konzistencie a naneste na vyčistenú pleť na štvrť hodinu. Následne opláchnite vlažnou vodou a ošetrite podľa svojej bežnej rutiny. Okrem nechtíkovej masky môžete na akné využiť aj účinnú nechtíkovú masť. Recept na ňu nájdete TU.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.